Αποστολέας Θέμα: Opel astra bertone cabrio 2004 ..!  (Αναγνώστηκε 3186 φορές)

Αποσυνδεδεμένος rom@nos

• Newbie
  • *
  • OpelClub
  • Car: Opel Astra F 1.4
Opel astra bertone cabrio 2004 ..!
« στις: Ιουλίου 26, 2012, 06:07:03 μμ »
Για σας παιδες...

Ειμαι στην διαδικασια αγορας του δευτερου οπελ μου τωρα που εχω και καποια χρηματα....

Βρηκα ενα bertone cabrio και θα ηθελα αρνητικα και θετικα απο κατοχους και μη...

Το αμαξι μου αρεσει παρα πολυ και ποστευω οτι ειναι ωραιο και οδηγικα..!!!

Τα φωτα σας..!!!
Του χρονου τα Opelaki μου το βαφτιζω νταλικα αφου συμπληρωνει πλεων 450000 χλμ..!!!

Α ρε Opelaraaaa..!!!!! 

    

Αποσυνδεδεμένος shadow man

• Guru Member
  • Car: Ideal Zig-Zag 01
Απ: Opel astra bertone cabrio 2004 ..!
« Απάντηση #1 στις: Ιουλίου 26, 2012, 08:55:05 μμ »
Και εγώ ειχα ρωτήσει πριν κανα μηνα αλλά δεν μου απάντησε κανείς.
 ειναι 100 κιλα βαρύτερο απο το coupe με οτι σημαίνει αυτό σε επιδόσεις και στρίψιμο.  επίσης οταν εχειs cabrio πρέπει παντα να εχεις στο μυαλο σου οτι σε ολες τις μάρκες αυτοκινήτων ο μηχανισμός της κουκούλας μπορεί να βγάλει καμιά βλάβη. 
Never drive faster than your guardian angel can fly...

Αποσυνδεδεμένος rom@nos

• Newbie
  • *
  • OpelClub
« Απάντηση #2 στις: Ιουλίου 26, 2012, 09:37:44 μμ »
 Σιγουρα ο μηχνισμο ειναι κατι το οποιο μπορει να δημιουργισει προβλημα οπως και σε ολα τα καμπριο ..!

Παρ ολα αυτα θα ηθελα πολυ να μαθω σε καταναλωση πως ειναι το 1600 που θα παρω και επισης αν υπαρχει κατι στο οποιο ειναι επηρεπης το συγκεκριμενο αυτοκινητο και πρεπει να το κοιταξω καλα στον ελεγχο πριν το αγορασω..!
Του χρονου τα Opelaki μου το βαφτιζω νταλικα αφου συμπληρωνει πλεων 450000 χλμ..!!!

Α ρε Opelaraaaa..!!!!! 

    

Αποσυνδεδεμένος gmat

• Novice Member
  • **
« Απάντηση #3 στις: Ιουλίου 26, 2012, 09:50:57 μμ »
με ποσα χρηματα σκεφτεσαι να το αγορασεις να εχουμε μια εικονα να δουμε τι θα παρεις...γτ πουλανε κ με 3000-4000 και καποιοι εχουν χλασμενα μανταλα, αλλοι καπακι, αλλοι ντιζες...αλλοι η οροφη δε δουλευει..κτλ

Σκεφτομαι  να πουλησω και εγω το δικο μου, αν σε ενδιαφερει το συζηταμε!

Στο θεμα μας τωρα, απο αποψη επιδοσεων ειναι ποιο αργο απο ενα 1.6 της ιδιας εποχης λογω διαφορας καροτσας ακομα και απο το μπερτονε. κινηται αξιοπρεπως αλλα ΔΕΝ ειναι ιδιαιτερα σβελτο. θελει πιεση για να δωσει πολυ. Ωστοσο κινηται ανετα και σα κυρια με παρα πολυ καλη ηχομονωση και ομορφο σχεδιασμο. παει καλα στο δρομο μμε καλο καλο παημα και φυσικα δεν ειναι και παπια...αλλα!!!...

Απο ζημειες στη κουκουλα: εγκεφαλος, σωληνακια να τρυπανε, ντιζες, κλειστρα μπροστα βγαζουν γενικα ζητηματα...αν δε βρεις μεταχειρο ή με πατεντα να τα επισκευασεις, απλα την ΕΚΑΤΣΕΣ τη βαρκα...

απο συντηρηση σαν ενα οποιοδηποτε αστρα , μπερτονε... φτηνο σχετικα σερβις...φτηνα αναλωσιμα ΕΚΤΟΣ απο δισκο πλατο που παει κανα 1000+ γνησιο με εργασια και κανα 600αρι αλλης μαρκας. καθε 60000 αλλαγη ιμαντα...

ΕΧΟΥΝ το 80% απο αυτα που βλεπω στο car γυρισμενα χιλιομετρα και πολλα χωρις σερβις μπουκ κτλ κτλ. αποκλειετε αμαξι 8-10 ετων να εχει 30000 με φθαρμενο τιμονι και καθισματα!!!

Σε καποια το λαδακι ηταν απο τα αγαπημενα του για ρουφιγμα...λαδιερες δλδ με προβληματα στο μοτερ μετα απο καποια χλμ εμενα φτου φτου με 128000 δεν καιει σταγονα!!!

Ψαξε το καλα και μην τσιγκουνευτεις 1000 ας πουμε αν βρεις καλο μπερτονε καμπριο!!! επισης τα λαστιχα σε μαμα διασταση εχουν κανα 450 αλλαγη...

ΑΥΤΑ>>>... :welcome:

με ενα αισθητικο πακετακι απο διαοφρους οικους χωρις καφριλες το αμαξι ειναι ΤΕΖΑ ΜΠΑΝΙΚΟ κ ομορφο.
Ευχομαι τα καλυτερα!!!
Φωτια στα πατζακια μας μεχρι το 201_;;;;;

Αποσυνδεδεμένος rom@nos

• Newbie
  • *
  • OpelClub
« Απάντηση #4 στις: Ιουλίου 26, 2012, 10:06:21 μμ »
Gmat ευχαριστω για τα φωτα σου..!!

Συγκεκριμενα αυτο εχω βαλει στο ματι και θα παω να το δω με την πρωτη ευκαιρια γτ ειμαι απο θεσσαλονικη..!!
http://www.car.gr/classifieds/cars/view/2599516/

Πως το βλεπεις?

Α ρε Opelaraaaa..!!!!! 

    

Αποσυνδεδεμένος GiorgosThess

• Global Moderator
  • Guru Member
  • Car: Astra H OPC
« Απάντηση #5 στις: Ιουλίου 26, 2012, 10:33:24 μμ »
Αθηνα λεει η αγγελια, θα κατεβεις Αθηνα;;;
Ωραιο φαινεται το αμαξι, αν κατεβεις Αθηνα παζαρεψε το στα 5200
Το μονο astra Η opc στον κοσμο που ο κορμος του "ξεφλατζαρε" χωρις να εχει μπερδεψει λαδια με νερα, και χωρις να χασει νερα...
Ρουφατε...:)

Αποσυνδεδεμένος gmat

• Novice Member
  • **
« Απάντηση #6 στις: Ιουλίου 26, 2012, 10:54:40 μμ »
μια χαρα φαινεται...Βεβαια πουλιεται κανα 2.5χρονο αλλα ειναι κ η περιοδος. το λεω γτ κ εγω πριν κοντα 3 χρονια που πηρατο δικο μου αυτος το ειχε και το πουλαγε...Αν δεν κατεβεις να το δεις δεν εχει νοημα οτι και να σου πουμε...ειναι ομορφο και σε ωραιο χρωμα...
Απο οτι βλεπω το σαλονι ειναι σουπερ...το τμονι επισης και εχει και αυτοματο κλιματισμο...

Κατ εμε η τιμη για μανισιο αμαξι και ετσι οπως φαινεται περιποημενο ειναι καλη...ευχομαι με 5500 να εχεις ξεμπρεδεψει...
Αντε και αμα το παρεις παμε και για καφεδακι καμπριολιδες...χαχαχαχαχα

Αποσυνδεδεμένος alarman

• Δ.Σ Member
  • Guru Member
  • Z20LET.. 450ps..
    • smdsecurity
  • Car: astra coupe turbo
« Απάντηση #7 στις: Ιουλίου 26, 2012, 10:59:18 μμ »
Πολυ καλη επιλογη το εχω σκεφτει και γω αρκετες φορες να επαιρνα ενα bertone cabrio.Σε γενικες γραμμες ειναι αξιοπιστο σαν ολα τα astra ιδιαιτερα στα μηχανικα αλλα οπως ειπατε και σεις τα θεματακια με την κουκουλα θα υπαρχουν.Το συγκεκριμενο φαινεται αρκετα καλο.

Αποσυνδεδεμένος rom@nos

• Newbie
  • *
  • OpelClub
« Απάντηση #8 στις: Ιουλίου 26, 2012, 11:07:43 μμ »
Πηρα τηλ σημερα και μου το κατεβασε στα 5500 οταν του ειπα οτι ερχομαι απο θεσσαλονικη και μου ειπε οτι αν παω πρωι το μεσημερι θα ειμαστε ετοιμη με την αδεια..!!

Και δωρο τα τελη του 12 και η μεταβιβαση..!

Γνωριζετε απο αθηνα που να παω να το ελεξω πρωτα πριν το παρω;; Σε καμια opel καλυτερα;;

Και επισης απο καταναλωση πως ειναι;;
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 26, 2012, 11:20:24 μμ από rom@nos »

Α ρε Opelaraaaa..!!!!! 

    

Αποσυνδεδεμένος gmat

• Novice Member
  • **
« Απάντηση #9 στις: Ιουλίου 26, 2012, 11:23:31 μμ »
e...καταναλωση αναλογα το ποδι σοου...κανα 9αρι μικτο σε κοβω!!! εγω τουλαχιστον εκει ειμαι 9 μικτο...αλλα φοραω μανιταρι, 17αρια με οποτε σιγουρα ειμαι 0,5 παραπανω απο ενα μανισιο...
Φανοποιω καποιον που να σου συστησει καποιος απο τα μερη σου που να συνεργαζεται με Αθηνα να το ψιρισει γτ στην Οπελ δεν ξερω σε τι τζιμανια θα πεσεις... Αν και στο καμπριο η χοντρ στουκα φενεται γτ οκ αν τη φαει γερα παει και για ολικη δεν επισκευαζεται συνηθως... Οπως και να εχει ψιρισε το γτ δεν ειναι εποχες για περιττα εξοδα.Η τιμη ειναι πολυ καλη παντως και αυτο ειναι δειγμα ποσο πεσμενη ειναι η αγορα...εγω ας πουμε ζηταω 6500 για να καταλαβεις (6000 τα εξτρα ομως) δεν πολυ θελω...το εχω βαλει απλα για να δω αν βρεθει καποιος που να το εκτιμησει σωστα!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 26, 2012, 11:29:20 μμ από gmat »

Αποσυνδεδεμένος rom@nos

• Newbie
  • *
  • OpelClub
« Απάντηση #10 στις: Ιουλίου 27, 2012, 12:57:16 πμ »
Ενταξη σιγουρα ειναι και με το ποδι σου αλλα προσωπικα ειμαι της βολτας και το παταω σε ευθεια και σπανια..!!
Ευτυχως το παιδι που θα παω μαζι του να το παρω δουλευει σε φανοποιο... Αλλα για μηχανικα θα το παω στην οπελ σφακιανακης που εχω και κατι γνωστους στην λαρισα..!! Ελπιζω να μην μου παρουν πολλα για εναν ελεγχο......!!!!!!!!

Α ρε Opelaraaaa..!!!!! 

    

Αποσυνδεδεμένος tsopirs

• Novice Member
  • **
  • 105-45-75-115-95-210ps ελπιζω να ανεβαινουμε.
  • Car: astra coupe bertoneZ20LET
« Απάντηση #11 στις: Ιουλίου 27, 2012, 05:29:17 μμ »
Αν πας και το δεις ψαξε για στουκα σε καποιο καλο φανοποιο και σε μια opel για την οροφη.Αν ειναι οκ αυτα παρτο οπως ειναι.Το αμαξι φαινεται πιπιλα απο μεσα και απο εξω...Δες αν εχει service book..Εχει ηλεκτρονικο κλιμα που σημαινει οτι μαλλον ειναι η πλουσια εκδοση με πολλα πραγματα..Αφθαρτο εσωτερικο..Το κανεις και ενα καλο service και ενα καλο γυαλισμα,συντηρισει το εσωτερικο και εισαι οκ..
Ειναι απο τα λιγα opel που δεν εχει σκισμενο μπουτον κορνας..Για τα γυαλισματα κτλ εχω μαγαζι να σου προτεινω Θεσσαλονικη αλλιως ερχεσε ασπροβαλτα και στο κανω εγω ενα σκ...Να δεις και το δικο μου να δεις ποσο πιο καλοσυντηριμενο ειναι το δικο σου
Είμαι ερωτευμένος με το Astra του alarman,αλλά και το δικό μου είναι κουκλί...

Αποσυνδεδεμένος rom@nos

• Newbie
  • *
  • OpelClub
« Απάντηση #12 στις: Ιουλίου 27, 2012, 05:37:52 μμ »
  Ευχαριστω tsopirs το οτι ειναι καλοσυντηριμενο μεσα εξω μου εκανε εντυπωση και θα μπω στην διαδικασια να κανω 500 χλμ για να το αποκτησω.. !!! :gioupi:

Απο οτι εχω δει σε πολλα μοντελα η οροφη ανοιγει και με το κλειδι .. αν δεν το εχει μπορεις να το βαλεις μετα??
Το εχει ενας φιλος μου στο καμπριο του και ειναι τελειο..γτ   φτανεις,βγαινεις,κλειδωνεις και φευγεις !!!

Α ρε Opelaraaaa..!!!!! 

    

Αποσυνδεδεμένος shadow man

• Guru Member
  • Car: Ideal Zig-Zag 01
« Απάντηση #13 στις: Ιουλίου 27, 2012, 07:26:21 μμ »
το τιμόνι στα G εσκαγε στο σημειο της κόρνας ακομη και αν δεν οδηγουσες ποτέ το αμαξι, ο ηλιος το χαλαγε οχι η χρήση.  αλλά αν οντως πωλειται 2 χρονια τωρα αυτο το αμαξι καποιο λάκο εχει η φάβα.....
Never drive faster than your guardian angel can fly...

Αποσυνδεδεμένος gmat

• Novice Member
  • **
« Απάντηση #14 στις: Ιουλίου 27, 2012, 10:26:10 μμ »
το τιμόνι στα G εσκαγε στο σημειο της κόρνας ακομη και αν δεν οδηγουσες ποτέ το αμαξι, ο ηλιος το χαλαγε οχι η χρήση.  αλλά αν οντως πωλειται 2 χρονια τωρα αυτο το αμαξι καποιο λάκο εχει η φάβα.....
ειμαι κατα 99% οτι πριν 2 χρονια το ζηταγε κοντα 10000, περυσι σταδιακα το εριξε στα 6500 και τωρα στη τιμη που αναφερει...ειναι δυσκολο αμαξι για πωληση!!πλεον και οντως φαινεται σε πολυ καλη κατασταση...τωρα η νεκροψια θα δειξει!!! Ζητα αριθμο πινακιδας σε πρωη φαση πριν κατεβεις να δεις απο γνωστο ασφαλιστη τι εχει δηλωμενα να εχεις μια πρωτη εικονα!!!
Η κουκουλα ανοιγει με το κλειδι... νομιζω σε ολα τα bertone edition... επιπλεον το μονο παραπανω που εχει απο τα αλλα betone edition ειναι το αυτοματο κλιμα που προφανως το εβαλε εξτρα... και μαλλον μιας και ειναι του 04 εχει με το μαυρο καπακι το μοτερ με τα 105 αντι για 102 που ειναι γενικα και ποιο ευπαθες απο οτι ειχα μαθει και ρωτησει την εποχη που εψαχνα!!!

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal