Αποστολέας Θέμα: Περίεργος ήχος σe vectra c 1.8 (όπως ακούγονται τα λαστιχα ενος 4×4)!!!  (Αναγνώστηκε 261 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Lemperos

• Newbie
  • *
  • OpelClub
Καλησπέρα στην ωραία παρέα και απο μένα!  Ειμαι νεο μέλος και θα ήθελα τα φώτα σας παρακαλώ!..
Εχω ενα vectra c 1.8 (SW) 2004 και εδω και δυο μερες οταν εχω ταχύτητα απο 50χλμ και πανω,  ακούγεται ενας περίεργος ήχος απο το μπροστινό μέρος του αυτοκινήτου (έτσι καταλαβα)  όπως ακούγονται τα λαστηχα ενος 4×4...  Ενας μόνιμος ήχος ανάλογα με την ταχύτητα που πηγαίνω δηλ.  Αν παω με 80 ακούγεται ποιο σιγανός απο οτι αν πηγαίνω με 100. Δοκιμασα και έβαλα νεκρά (εν κινήσει) για να δω μήπως ειναι κατι μηχανικό αλλά ο ήχος εξακολούθησε να ειναι ο ιδιος. Ο ήχος ειναι ενας βαρύς μπάσος που αυξομειώνεται ανάλογα με την ταχύτητα που πηγαίνω.  Δεν μπόρεσα να καταλάβω αν εχει αλλαξει η συμπεριφορά του αυτοκινήτου (αν κόβει χλμ)  γιατί οι διαδρομές που κάνω ειναι συγκεκριμένες και μικρές με πολλές στροφες,  οποτε μου ηταν δύσκολο να καταλάβω.  Τι μπορεί να ειναι??? Παρακαλω τα φώτα σας!!!  Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal