Αποστολέας Θέμα: ΚΡΕΜΑΓΙΕΡΑ OPEL ASTRA G  (Αναγνώστηκε 1434 φορές)

Αποσυνδεδεμένος Astapanos

• Newbie
  • *
  • OpelClub
ΚΡΕΜΑΓΙΕΡΑ OPEL ASTRA G
« στις: Απρίλιος 12, 2014, 08:41:04 μμ »
Παιδιά καλησπέρα, επικαλούμαι τις γνώσεις σας σε ένα θέμα που πιστεύω οτι όποιος είναι λίγο πιο περπατημένος στον τομέα OPEL το γνωρίζει καλώς. Έχω ένα OPELAKI ASTRA 1.4 του 2000 με 260.000 χιλ. και προ 2 ημερών άλλαξα κρεμαγιέρα λόγω του οτι η προηγούμενη τα τίναξε τα πέταλα. Σημειωτέον, ήταν η 3η κρεμαγιέρα στο αμάξι και καθώς η Ελλάδα βγαίνει στις αγορές, εγώ κάθε μήνα μπαίνω μέσα και δεν ξέρω πώς γίνεται. Τέλος πάντων το πρόβλημά μου είναι οτι πήρα μια μεταχειρισμένη TRW καθώς τέτοια επιτρέπουν τα οικονομικά και τέτοια φορούσα και πρίν. Όλα καλά και άγια, αλλα με το που απομακρύνθηκα απο το συνεργείο, διαπίστωσα πως σε τιμονιές αριστερά δεξιά εν στάση, ακούγεται χτύπημα σαν κάποιος να κλωτσάει το αυτοκίνητο. Μετά απο λίγο ψάξιμο, είδα πως είναι ένα πρόβλημα που το είχαν ανέκαθεν τα αστράκια, αυτό όμως που δεν μου απαντήθηκε απο την έρευνά μου είναι αν όντως είναι πρόβλημα που χρήζει αντικατάστασης κρεμαγιέρας ή είναι αστοχία υλικού και δεν έχω πρόβλημα να πηγαίνω ακόμα και άν κάνει θόρυβο. Οι καιροί είναι χαλεποί και οι μαγκιές δεν χωράνε. Το μαγαζί που μου την πούλησε μου έδωσε εγγύηση και όταν τους είπα οτι χτυπάει μου είπαν "...δέν υπάρχει πρόβλημα να μας φέρετε πίσω το ανταλλακτικό να σας το αλλάξουμε"
,αλλά δε μου είπαν 100 ευρώ εργασία και υγρά, ποιός θα τα ξαναπληρώσει; Αν κάποιος ξέρει θα ήθελα να μου πείτε ποια κρεμαγιέρα είναι πιο παλιά, αυτή που έχει ραβδώσεις ή χωρίς;  Σας ευχαριστώ και συγνώμη για την πολυλογία. Καλό ΣΚ σε όλους. 

SimplePortal 2.3.3 © 2008-2010, SimplePortal